O nas

Nasza historia rozpoczęła się wtedy (rok 2000), gdy Pani Ania Kostro zaczęła spełniać prośbę Proboszcza, śp.ks. Stanisława Andrukiewicza, o poprowadzenie scholi. Początki były bardzo trudne. Nie było zbyt dużo chętnych osób, nie było komu grać. Przychodziły pomagać koleżanki Pani Ani, które potrafiły grać. Najdłużej była z nami Pani, która też miała na imię Ania.
Na szczęście wkrótce do pracy w parafii przybyła nowa Siostra Pallotynka - s. Monika Jagiełło. Była z nami od roku szkolnego 2002/2003. To były naprawdę piękne lata i wspaniały początek tradycji śpiewu dzieci i młodzieży na Mszy świętej niedzielnej.
Najpierw śpiewaliśmy w dolnym kościele na Mszach dla przedszkolaków. Wkrótce okazało się, że przedszkolaki rosną w siłę i mają coraz więcej lat ;) Przenieśliśmy się więc do górnego kościoła i stanęliśmy na kościelnym chórze. Było to duże wyzwanie dla nas: śpiew przy towarzyszeniu organ nie należy do łatwych. Ale na szczęście mieliśmy wspaniałą pomoc ze strony Pana Organisty.
Do tradycji weszły coroczne warsztaty muzyczne (raz w Chodorówce, trzy razy w Krypnie, kolejne w Hodyszewie), występy dla Rycerstwa Niepokalanej, udział w festiwalu w Białymstoku, spotkania integracyjne.
Lubimy współpracować z innymi grupami w parafii oraz okolic. Dlatego dwa razy wyjeżdżaliśmy na warsztaty ze scholami z par. św.Wojciecha i MP Fatimskiej oraz spotykamy się z oazą i ministrantami naszej parafii. Kilka lat temu zorganizowaliśmy festyn przy naszym kościele, z którego dochód przeznaczyliśmy na warsztaty muzyczne.

Siostra Monika po 7 latach pracy z nami, przeniosła się do Poznania i tam spełnia swoje powołanie, jakie otrzymała od Pana Boga. Do nas przybyła na krótko s. Ewa. Teraz w naszej formacji wspiera nas  Rycerstwo Niepokalanej.

Część dziewcząt już wydoroślała i śpiewać zaczyna nowe pokolenie, Te, które odeszły same prowadzą schole (np. Elwira czy Magda), śpiewają w chórach i scholach młodzieżowych (np. Patrycja) i studiują (tak jak np. Ania, która pojechała aż do Lublina).


Dziś na gitarze gra Asia i Dominika, która coraz więcej potrafi zagrać. I było by bardzo dobrze i super, gdyby Pani Ania miała lepsze zdrowie. Dlatego chętnie zaprosimy tych, którzy chcieliby i potrafili pomóc w prowadzeniu zajęć i spotkań. Mamy nadzieję, że będziemy się rozwijać i śpiewać jeszcze bardzo długo na chwałę Bożą!



W 2012r. Prowadzenie scholi "Zielone Świątki" przejęła s.Małgorzata Stefaniuk i Jerzy Szpilko,( a od adwentu 2014r prowadzenie strony). Staramy się tak jak nasi wspaniali poprzednicy śpiewać dla nieskończonej chwały Bożej.